Jak ułatwić sobie życie?

Oglądasz wersję archiwalną tematu "Jak ułatwić sobie życie?" z forum www.marfanforum.pl/

gabriela - 2008-11-28, 21:07

Jak przystosować dom dla osoby ze schorzeniami tkanki łącznej, także po zabiegach chirurgicznych?
Dla mnie wybawieniem po operacji złamanej nogi są uchwyty zamontowane w strategicznych punktach łazienki, oraz maty antypoślizgowe. Korzystam tez z bioptronu ( który Jan Niezbędny dostarczył mi ze słowami „ Naswietlaj się tak długo, aż noga się zrośnie i blizny znikną;)”. Uważam także, że rowerek stacjonarny jest świetnym urządzeniem rehabilitacyjnym i relaksacyjnym. Pozwala też rozruszać się, gdy nie można pojeździć po ulicach;) oraz zrzucic nadmmiar...Co jeszcze może nam się przydać? Fajne są masażery: do stóp – stopki natychmiast robią
się szybciutko ciepłe, oraz te na bóle kręgosłupa.
Terapia światłem
Wiele urządzeń wykorzystywanych w ośrodkach rehabilitacyjnych ma zastosowanie w warunkach domowych. Producenci tworzą podobne urządzenia, lecz o mniejszych rozmiarach. Jednym z nich jest lampa do terapii światłem. Wykorzystuje się ją w leczeniu nerwobólów, bólów mięśni, bólów reumatycznych i kręgosłupa, zapaleń stawów, w przyspieszaniu gojenia ran i blizn pooperacyjnych, przy leczeniu schorzeń skóry, naciągniętych mięśni i w leczeniu oparzeń.
Masaże
O korzyściach, jakie przynosi masaż, medycyna wie od lat. Wiele firm zajmujących się produkcją urządzeń rehabilitacyjnych ma w ofercie specjalne masażery stóp, z których korzystać można w domu. Jedne nagrzewają stopy promieniami podczerwieni, inne masują je obracającymi się mechanicznie tarczami z kulkami albo drganiami wibracyjnymi, a jeszcze inne wykorzystują hydromasaż lub zalety akupresury. Terapia masażem usuwa ból, uwalnia napięcie i zmęczenie, optymalizuje krążenie, wzmacnia mięśnie i usuwa blokady w naczyniach krwionośnych, dodając organizmowi witalności i energii.
Bóle pleców, karku i kręgosłupa to częsta dolegliwość osób pracujących przy komputerze przez kilka godzin dziennie. Na chodzenie do masażysty niewielu ludzi ma czas albo pieniądze. Z pomocą przychodzi im masująca mata, którą zakłada się na domowy fotel. Umieszczony w niej podwójny mechanizm masujący (po każdej stronie kręgosłupa) z „wędrującymi" w górę i w dół pleców rolkami usuwa ból z mięśni grzbietowych, blokady w naczyniach krwionośnych i relaksując, pomaga odpocząć całemu organizmowi. Za pomocą pilota można zatrzymać rolki w wybranym miejscu, ustawić ich szerokość, kierunek (okrężny, wałkujący, wędrujący), a także włączyć funkcję podgrzewania.
Macie swoje sprawdzone sposoby?
źródłem info o urządzeniach portal – niepełnosprwani.pl

Taki zestaw chcę sobie kupić czy słusznie?
Młodzież nie wyobraża sobie życia bez internetu
Chce sobie skompletowac sprzecik...
Czy Szatan da sobie radę?
  • cud nawrocen
  • page 34000
  • gwara;slaska;wiersze
  • 22Michal Sztobryn22
  • program;centrum
  • booom pl
  • Epoka lodowcowa 2 filmweb
  • BEN 10 FIGURKA
  • mikitl
  • Baza tematów z for dyskusyjnych - Index